14 Nisan 2014 Pazartesi

İMZA: BEN KİTABINDA 300.SAYFADAYIZ:)Hep söylerim

Herkese ve herşeye rağmen;

Bahar mutluluktur, aşktır, şanstır..Nisan haberci aydır diyelim...Sizinle dünya için küçük, benim için dünya değerinde bir hediyemi paylaşmak istedim.Yazım #imzaben kitabında 300. Sayfada yer alıyor...en güzeli de kitabın geliri Türkiye Görme Engelliler Okulu' na bağışlanacak...kolektif kadın mektuplarının arasında yer aldığım için çok mutluyum... #imzabenkitabı sayesinde #atesbocegim e ölümsüz bir hatıra bırakıyorum... Kitapçılardan isteyin anacım..Bu projede yer almamı sağlayan Sevgili Banu Özkan Tozluyurt' a teşekkürler..

KOLEKTİF KADIN MEKTUPLARI SERİSİ NOKTAYI KOYUYOR:

“İMZA: BEN”

Kadınlara son bir söz söyleme fırsatı sunulursa…

İkiydik, üç olduk.Onduk, yüz olduk.Katlanarak çoğaldık, kocaman bir güç olduk. Birlikten kuvvet doğar atasözünün canlı kanıtı, biz yüzün üstünde kadın, duygularımızı damıtıp her birimiz birer mektup olduk. Her mektupla şifalandık, şifalandırdık.

Minnetimizi dillendirirken ya da kuytumuzda biriken acıları akıtmaya çalışırken başka yaralara da merhem olalım dedik; kitapların gelirini bizden daha az şanslı olanlara hediye ettik.İmza: Kızın’da “ilk erkeğe” seslendik. Teşekkür ettik ya da “Neredeydin?” dedik. Erkenden göçüp gidenlerin arkasından gözyaşı dökerken, gölgesini bile hissedemediğimize “Kulağıma küpe olacak bir sözünüz bile gelmiyor” diye hesap sorduk.İmza: Karın’da sözümüz “o adama”ydı. “Ruh eşim” deyip aşkla dolu olandan “Mezarına gelip bu mektubu okuyacağım” deyip nefretini kusana kadar geniş bir yelpazede yazıp, söyledik.

Şimdi noktayı İmza: Ben diye imzalayarak koyuyoruz. Kime, ne diyeceğimiz varsa onu diyerek. Bu kitapta sevgi bulacaksınız. Bu kitapta öfke bulacaksınız. Bu kitapta çok yakından tanıdığınız kişilere farklı bir açıdan bakacaksınız. Bu kitapta şükür, azim, korku bulacaksınız. Bu kitapta hayatın ta kendisini bulacaksınız. Bir de bir kez daha kadının gücünü bulacaksınız.

Önsözünü Prof. Dr. Yankı Yazgan’ın yazdığı, yazarlarının en saklı hayallerini okuyacağınız kitabın geliri, serinin diğer iki kitabı gibi yine çok güzel bir amaca hizmet için ayrılıyor. “İmza: Ben” kitabının telif geliri, görmeyenlerin dünyasında da minik de olsa bir ışık yakabilmek hedefiyle, bu yıl 10. Yılını kutlayan Türkiye Görme Özürlüler Kütüphanesi’ne (TÜRGÖK) bağışlanıyor. Kitabın ayrıca sesli kitap versiyonu da görme engelliler için TÜRGÖK tarafından oluşturuldu.

Yaşama bir kez daha kadın gözünden bakmak, yüreğinden geçenleri anlamak isterseniz “İmza: Ben” size eşsiz bir fırsat sunuyor.Keyifli okumalar...Esra Aylin Akalın & Banu Özkan Tozluyurt

#imzaben

Twitter: https://twitter.com/imzabenkitabi

Facebook: https://www.facebook.com/imzaben

SevgilerMüge

17 yorum:

 1. Mügeciğim tebrik ediyorum canım, kitabın gelirinin görme özürlülere gitmesi de çok güzel bir davranış,
  sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Müjde ablacığım çok teşekkür ederim:) sevgiler

   Sil
 2. tebrikler :) sevdiğimiz bloggerları böyle projelerde görmek bizi çok mutlu ediyor :)
  Hayırlı olsun canım

  YanıtlaSil
 3. Canim senindemi mektubun vardi?? Tr.ye ye gittigimde hemen alacagim
  katilan tum bayanlari bu guzel proje icin kutluyorum. Sevgiyle kucakladim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok guzel hepsi icten samimi mektuplar...tavsiye ederim:)

   Sil
 4. Mugem cok ozel bir kitap bu..cok cok sevindim hicte bahsetmemistin ((az onceki yorumun devami:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Emel ablacigim evet supriz yaptim:)))) cok sevgiler

   Sil
 5. mügecimm ne güzel bir haber bu, çok sevindim
  ve çook tebrik ediyorum böyle bir projede yer almana :)
  alacağım bu kitabı,
  sevgilerimle canımm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Baharcigim...senin butun bir kitabini bekliyoruz artik...blogda kalmamali sanatin...butun mektuplar cok icten cok samimi almani cok isterim...farkli hayatlara dokunuyorsun herbirinde...sevgiler canim benim

   Sil
 6. Tebrik ederim canım çok güzel bir anı ve çok anlamlı bir hizmet aynı zamanda sevgiler :)

  YanıtlaSil
 7. ay bunu okumadım okuyim yaa :)

  YanıtlaSil
 8. Tebrik ederim Müge,böyle anlamlı bir olaya katkıda bulunduğun için...

  YanıtlaSil