11 Haziran 2013 Salı

HALKA "TERS" LENİŞ #DİRENGEZİSENİNLEYİZ


Günlerdir yazamadım. Aslında çok yazmak istedim ama kafamda toparlamak çok zor oldu. Duygularım karışık, uykularım kaçmaya başladı, geceleri delik deşik olmuş uykumun arasında bir de sıçrayarak bölünmeler yaşamaya başladım. İyi yanlarım ağrıyor! bugünlerde yaşadığımız ülkede büyük bir devrim yaşanıyor. Çok net, açık ve ama ilerisi ışıkla dolu! İnanıyorum

Olumsuz yaşananlarla içim ruhum kararırken, bir yanım da umutlu, aydınlık! Farkındalığın yüklendiği insanların büyük bir kavim oluşturduğunu görmek! "Biz" olmayı tatmak öyle büyük bir güç simgesi ki...Gezi parkı değil sadece, bu aydınlanmış halk direnişi oldu. İyiki de oldu. Atatürk' ün çocukları olarak; susturulmaya, ayrımcılığa, saygısızlığa, baskıya "dur" demek için günlerdir DİRENİŞTE (yiz)

Gelelim bir "HALKA TERSLENİŞ" bölümümüze;

Sakince, silahsızca, savunmasızca, 70 yıllık ağacı korumak, yani çevreyi, doğayı korumak için direnen insanlara ne diye gaz sıkıp, çadırlarını yaktınız! Neydi suçları? masum bir şekilde çantalarında taşıdıkları "ÇAKI" değil "KİTAP" dı ! Neden böcek gibi ilaç sıktınız! Yaraladınız, öldürdünüz, nefessiz bıraktınız! Eğer amaçları yağmalamak, zarar vermek olsaydı bu insanlar ne diye şortlarla, t-shirtlerle, terliklerle gelsin "GEZİ PARKI" na! Nasıl olurda, kafasında kask, belinde silah, cebinde biber gazı, yüzünde gaz maskeli polislerin yaralandığı haberlerini çıkarırsınız? Çok mizahi bir hal aldı! Can Dündar' ın yazısında da dediği gibi,
"Bir küçük özür dileyip, kitlelerin gazını alacağınıza, gaz verdiniz. Milli içkimiz ayran diyerek, milletin ayranını kabarttınız" " Bu halk, artık kibir, öfke, baskı istemiyor. Onları içine tıkmaya çalıştığınız muhafazakar kafese girmeyi reddediyor. Direniyor! " " O ünlü Padişah hikayesindeki gibi; kullanırınız baskılar karşısında artık ağlamıyor, zil takıp oynuyor" " İş ciddi... Aman artık duralım demenizin vaktidir"

Uyuma Türkiye uyuma!

Oyların nasıl hilelerle alındığını cümle alem biliyor! Hava alanındaki sandıklara, ücretsiz yolcu getirip, oy kullandırıp yeniden gönderildiği kabilelerden haberimiz var!

Eğer mitinglere gelmezlerse; haklarında yasal işlem başlatılacak tehditleri savurduğunuzdan da haberimiz var!

Huzur evlerinden, oldukca yaşlı, en yakınlarını dahi tanımayacak duruma gelmiş, kime oy vereceksiniz sorusuna "sana" diyen yüzlerce insanın, oy kullanmaları için tekerlekli sandalyelerle getirildiğinden de haberimiz var!

Uyuma Ülkemmm!!!

Twitter da gençler yazıları nedeniyle gözaltına alınırken; Atatürk' e küfür eden gençler neden içeri alınmıyor? Çağrılmıyor!!!!

Korkak Medya! Neden görevinin başında olamadı ! Kedinin ağaçta mahsur kalışını bile kaçırmayıp, yayınlayan "ANA HABER BÜLTENLERİNE" ne oldu birden SUS geldi!!!!

Demokrasiyle göbek bağlarını hepten koparmış bir iktidarla karşı karşıyayız! Türkiye değil sadece tüm dünya dan destek yağıyor bize! Tek yürek olduk, kardeş, yoldaş olduk! Devam edeceğiz! Laik bir ülke için direnmeye devam edeceğiz! Durmak yok! Kendime şaşıyorum! Neden mi?

Tanıyan bilir sakin bir kadınımdır. Değil bağırmak, yüksek ses tonuyla konuşmaya bile tahammülüm yoktur. İçkiyle de aram limoni. Bir tek şarap arada içerim. Korkağımdır da, öyle olaydan, kavga gürültüden. Ama son 14 gündür sokaktan kendimi alamıyorum. Meğer içimde büyük bir direnişçi koca bir canavar varmış da farkında değilmişim. Bunu taksimde avazım çıktığı kadar bağırırken daha çok farkettim. Topuklu ayakkabılar giyip dolaşan, ojeli tırnaklarımdan ödün vermeyen ben, salaş kıyafetlerimle taksimde buldum kendimi. Gözümde deniz gözlüğü! Evimin uzakligindan Ates' in kucuklugunden gidemiyorum surekli Taksim' e...gidemediğim günlerde balkondan tencere tavalarla, tavalar yamulana kadar çalıyorum, şu an özgürce kavga da edebilirim, daha iyi bişeyim güçlendim sanki ve eminim ki birçok kişi suskunluğun, bastırılmışlığın hakkını gezi direnişinde veriyor!

Ey halk!

31 Mayıs 2013 uyanışın günü! Demokrasiyi, özgürlüğü sahiplenme koruma günü! Farkına varma günü!

Taksim' gittiğimde en duygulandığım şarkılardan biri; gözlerim dolu dolu dinledim, ama çok umutlandırdı! Herşeye rağmen, bu diktatörlüğe rağmen!

Çocuklar inanın inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz güneşli günler
Motorları maviliklere süreceğiz
Güzel günler göreceğiz güneşli günler

Sevgiyle ışıkla

Müge- Posted using BlogPress from my iPad

17 yorum:

 1. Canim benim seviyorum seni ve senin gibi olan tum gencleri...arkanizdayiz..yaninizda degilsekte kalbimiz aklimiz sizlerle...kucak dolusu sevgiler..yarin daha guzel olacak eminim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biliyorum ve hissediyorum canım çok teşekkürler! Umudumuz tam

   Sil
 2. Canim benim seviyorum seni ve senin gibi olan tum gencleri...arkanizdayiz..yaninizda degilsekte kalbimiz aklimiz sizlerle...kucak dolusu sevgiler..yarin daha guzel olacak eminim..

  YanıtlaSil
 3. Bu direniş bloglar için de bir dönüm noktası oldu, şimdiye kadar - söz meclisten dışarı- çoğu arkadaşım etliye sütlüye karışmaz, siyasetten hoşlanmıyorum vs. diyordu ilk kez pekçok tanıdığım - hiç tanımadığım blogcular siyaset yazmaya başladılar! Ülke sorunlarıyla ilgili fikirlerini korkmadan söylediler, paylaştılar. Demek ki, böyle bir şeylerin olması gerekiyormuş. Tek sıkıntım akp, son çözüm olarak oraya kankisi pkk'lıları doldurmuş, birlik olmuşlar bu eylemi sabote etmek için ellerinden geleni yapıyorlar:(
  Ateş'e öpücükler:)
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok büyük oyunlar oynanıyor, figuranlar tutuluyor parayla herkesi satın alabileceğini sanıyor! Başarılı oldukları var. Fakat artık herkes uyanıl! Demokrasi için mücadele ediyoruz! Olmayan adalet için. Baskıcı rejim için. Umudumu bir an bile yitirmiyorum. Daha iyi olacak inanıyorum.

   Bu arada ben de siyaset hiç yazmadım. Ateş e itafen yazılarım ve konseptim var. Bu durum yazılmalı! Tüm bloggerler yazmalı! Bu siyasetin dışında halkın özgürlük direnişi ve herkes hürdür. Tek yürek olduk, tüm dünyaya da bunu ispatladık.
   Çok öpüyorum :)

   Sil
 4. Canım herzamanki gibi çok güzel ifadef etmişsin duygularını.Onca zorluğun arasında oraya gidebilmeni de takdir ettim.Ben de inanıyorum aydınlık yarınlara..Her inişin bir çıkışı vardır;ya da bir dönem kapanır yenisi açılır ama hepsi çocuklarımızın hayrına olsun inşallah,çok öpüyoruz sizi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tubacım çocuklarımız için inandığımız doğrulardan vazgeçmemek ve bu tutumumuzu onlara aşılarsak 3 çocuk da olsa Atattürk' ün izinden gider. Kolay kolay karanlığı seçmezler
   Çok öptüm Egeni ve seni :)

   Sil
 5. mügecim yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. aynen dediğin gibi etliye sütlüye karışmaz apolitik biriydim ben son 15 gündür eşim bile içimden bir sosyalist devrimci çıktığını söylüyor. anne olunca insan etrafına karşı daha bir duyarlı oluyor herhalde. artık bu inatlaşmanın bitmesini ve özgürlüğümüzü geri kazanmak istiyorum. inanıyorum umudum var. öptüm çok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzincim, ben de çok umutluyum. Direnelim özgürlüğümüz, demokrasimiz için....yılmadan yola devam diyelim...Taksime gidemediğim zaman ya tencerelerle ya da bahçeşehirdeki konvoylarda oluyorum. Biz Atatürk' ün devleti bize emanet ettiği gençleriz işte :)
   Öptüm canım benim

   Sil
 6. hani oturup ben yazsam ortaya bunlar cikardi. yuregine saglik herseyi cok iyi ozetlemissin . sonumuz hayir olsun en cokta cocuklarimiz icin :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sibelcim canım çocuklarımızın daha demokratik ve özgür bir ülkede soluk alıp vermeleri için yılmak yok deyip hergün her saat #direngeziseninleyiz diyoruz...umudum tam ve birçok kişinin uyanmış olmadı daha da umut verici

   Öpüldün cnm güçlü 2 çocuk annesi:)

   Sil
 7. gidişatın aman vermeyen sancısını hepimiz yaşıyoruz canımm
  çok doğru noktalara temas etmişsin
  umarım her şey güzel olur
  her şeye rağmen güneşimiz olsun gönlümüzde..
  öpüyoruz sizi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah canım tek yureğiz umutluyuz çok öptümmmm:)

   Sil
 8. şu olay bi olumlu sonuçlanmadı yaaa.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahhh deeep bloguma oğlumla ilgili şeyler yazmak içimden bile gelmedi, öyle bir süreçti yaşadığım inşallah daha iyi olacak biz olduklkk
   Sevgilerrr cnm

   Sil
 9. Ne kadar güzel yazmışsın, Ulusa Terlenişten çok sıkıldım artık :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle aynı fikirdeyim cnm, sinirlerim alt üst

   Sil